____________________PROČ KOUKAT NA REALITY SHOW, KDYŽ TOHLE JE REALITA?!_____________________

Listopad 2006

Henkel

25. listopadu 2006 v 21:43 Ostatní
Tak mě tak napadnul novej slogan.....
TÝRANÁ A VRAŽEDNÁ KVANTITA OD FIRMY HENKEL!!!

Takhle to pak dopadá.....to si radši budu prádlo mejt mejdlem v umyvadle.....

Hrůza fotky koček a psů

25. listopadu 2006 v 19:13 ___ostatní (Né pěkný) - fotky

A kuli tomuhle sou ty ubohý zvirátka ztahovaný..že to těm lidem neni blbý,...copa se v tom můžou cejtit dobře???:(

Viděli jste?

22. listopadu 2006 v 21:01 Ostatní
Včera sem náhodně přepla v 20:00 telku na čt2 a byl tam dokument Pokusná zvířata...Viděl to někdo?Bylo to celkem zajímavý,a hlavně smutný,obzvlášť opička,který řikali,že je bastard za to,že se brání.....:( některý lidi asi nikdy nepochopim...napadlo mě,že bych si pronajala bildboard tady někde v Jablonci a vylepím tam fotky utýraných zvířat,jak z Milevska,takz pokusů...nic mi neudělá větší radost,dyž uvidim lidi zvracet nebo brečet....ale taky by mohli něco udělat..něco proti týrání....

Moje úvaha

13. listopadu 2006 v 21:44 | Mar |  My a blog
Něco mě tak napadlo,co myslíte,může čolvěl stáhnutej z kůže za živa přežít?A bolí to hodně?Tak rpoč kuwa lidi taghle trápěj zvířátka??Ať se do nich dvounožci vžijou a pak něco dělaj!!!

Hafík, co má fakt štěstí (snad)

10. listopadu 2006 v 20:09 ___pro pobavení - fotky
Tenhle hafík se má,nebude stažen z jeho kožíšku (snad!!!!),a netrpí jako milioný chovných zvířat pro srst:(

Petice pro nosnice

10. listopadu 2006 v 20:06 ___petice - jak pomoct?
Tady je petice aby se zrušili klece pro slepice...jestli sem to dobře pochopila...

Odkazy

10. listopadu 2006 v 20:00 ___odkazy - propaganda...
Tady máte několik odkazů na www stránky se zaměřením na zvířata
Chcete mě?
INTERNETOVÉ VYSÍLÁNÍ ČTSvědectví reportéra na farmě

8. listopadu 2006 v 20:41 ___vybíjení zvířat - články
"...Zanedlouho jsem seděl na farmě v kanceláři a domlouval jsem datum nástupu do práce. Při tomto rozhovoru se mi potvrdilo vyprávění o bezohledném chování a špatném psychickém stavu tohoto muže. Velmi ostrým tónem mí řekl: "Když nebudeš dobrej, tak se tě zbavím.". Na tuto větu jsem raději nereagoval. Hlavní bylo, že jsem měl nastoupit 1. února. Pokoj jsem dostal v domě na farmě, kde byla také umývárna, kuchyň, šatna, kancelář a byt dcery Lenky. Když jsem se nastěhoval, seznámil jsem se s bratry Petrem a Slávou, kteří pocházejí z Ukrajiny. Petr pracoval na farmě už tři roky a češtinu ovládal dobře. Jeho bratr tady pracoval měsíc a v Čechách byl pouhé dva měsíce, tak jsme se dorozumívali gesty. Ráno začal první pracovní den a peklo, které trvalo až do konce mého pobytu. Hned po ránu jsme šli se Slávou napájet lišky. Protože bylo hodně chladné počasí, byly hadice u každé haly zamrzlé a museli jsme tedy napájet konvemi. Všechny lišky měli zamrzlé hrnky s vodou a u spousty z nich jsem pouze prošel kolem, protože voda v hrnku byla až po vrch zmrzlá. Asi po hodině takto odfláklého "napájení" jsem přistoupil ke kleci, kde ležela liška na boku a velmi těžcedýchala. Umírala. Stál jsem u ní, hladil jsem ji a ptal jsem se sám sebe proč?! Nikdy jsem neviděl žádné zvíře umírat v bolestech, ale tahle liška se očividně trápila. Sel jsem za Petrem a zeptal se ho, co je s ní. Jeho odpověď mě dost šokovala. S úsměvem řekl: "Ona už tam takhle leží čtyři dny, čekám, až umře.". S touhle odpovědí jsem se musel spokojit, a tak jsem šel dát pracovat. Napojit celou farmu nám trvalo dvě a půl hodiny. Potom si každý z nás vzal kolečko a špachtli. Cestou jsme míjeli asi 50 mrtvých, z kůže stažených lišek, které byly naskládané vedle kontejneru. Ten byl plný mrtvých lišek a byly zde i ovce. To vše plavalo v'krvi. Pří tomto pohledu mi zůstával rozum stát. O pár kroků dál jsme vešli do výrobny, kam se přivádí krmení pro lišky a kde se také zpracovává. První čeho jsem si všiml, byla mrtvá ovce, stažená z kůže a pověšená za nohy. Zápach zde byl opravdu odporný. Prošli jsme výrobnou a Sláva mi šel ukázat kontejner, kam jsem měl v kolečku odvážet zbytky krmení. V kontejneru byly mimo krmení také střeva a zbytek vnitřností že stažené ovce. Když skončil první pracovní den (8 hodin), šel jsem do kuchyně a nepřítomně jsem hleděl do zdi. Hlavou se mi honily dvě slova - koncentrační tábor. Bohužel ty horší zážitky měly teprve přijít.
V dalších dnech vypadala práce obdobně, a tak jsem si začal více všímat kruté reality. Zastavoval jsem u klecí, kde byly slepé lišky, kterým tekl z očí hnis, nevěřícně jsem pozoroval lišky, které měly místo krásně chlupatého ocasu něco, co po vykousáni srsti už jako ocas dávno nevypadalo. V jedné kleci byla liška, která měla ocas ukousnutý, v další zas liška, která si vykousala srst od hrudi po zbytek těla. Důvod, proč se takhle ničí, je jednoduchý - stres. Jejich smutný pohled jasně demonstroval dosavadní "život", který provází každé zvíře v těchto táborech smrti. Pokud nespí, tak se každý den, každou minutu snaží dostat z klece ven. Stále škrábou na boční stěny, zakusují se do pletiva a neustále dávají najevo svůj nesouhlas. Přes noc, kdy jsou lišky aktivnější, dokážou do pletiva vykousat díru velikosti cihly.
Po pár dnech jsem se dostal k práci ve stáji vedle farmy. Jáchym tady choval asi 80 ovcí a venku na pozemku měl cca 30 krav. Naivně jsem si myslel že alespoň tady zvířata netrpí, protože mají dostatečný pohyb. Opak byl pravdou. Při druhé návštěvě stáje jsem s Petrem objevil ovci, která uhynula při porodu. Odnesli jsme ji do kotelny ke spálení. Druhý den večer ji Petr odřezal hlavu a končetiny. S pod bříšku kudy se vyvalily vnitřnosti vyčnívala hlavička nenarozeného jehňátka. Petr ji botou nadzvedával a s úsměvem se mě ptal, jestli pak vím co to je? Dál se asi rozepisovat nemusím. Ovci jsme dali do pece a spálily. O den později byla na farmě v kolečku mrtvá ovce a čtyři jehňátka. Také jsme je spálily. Ovce umíraly při porodu a jehňátka, protože je větší ovce ušlapaly. Krávy na tom byly "lépe". Za dobu mého pobytu umřely dvě. Jedné dal Jáchym balík se senem na hlavu a tak se udusila a druhá kráva umřela při porodu. Strašné!
Po měsíci práce mi začal šéf trochu důvěřovat, a tak jsem začal pářit lišky. Farma byla rozdělená na devět stád. Dostal jsem to největší - asi 300 polárních lišek. Tato práce spočívala v tom, že jsem kleštěmi uchopil samici za krk, vyndal ji z klece, zkontroloval velikost přirození a podle velikosti ji hodil k samcovi. Zní to jednoduše, ale chytit agresivní, vzteklou lišku za krkem byl nadlidský výkon. Ty nejvzteklejší lišky (a nebylo jich málo) se nenechaly ihned chytit, a tak se opakovaně zakusovaly do železných kleští. Po chvíli takto marného pokusu chytit lišku za krk následoval proud krve z tlamy. Začal jsem těmto incidentům předcházet. Petr mi ukázal, jak na to. Takto vzteklé lišky jsem velmi agresivně kleštěmi natlačil na zadní pletivo, mnohokrát se přidusily, a velmi rychle jsem je za ocas vytáhl z klece ven. Ty klidnější na tom nebyly o moc lépe. Nechaly se uchopit za krk, ale bylo to pro ně natolik stresující, že se každá (a pokaždé) podělaly a pomočily. Když jsem takto vystresovanou samici hodil do klece k samcovi, zkontroloval jsem, jestli se neperou. Když se zdálo všechno v pořádku, pokračoval jsem v přehazování. Ale zdání klame. Po návratu ke kleci, kde byli lišky asi 15 minut o samotě, měla samice celý bok od krve. Nestávalo se to často, ale občas se pokousaly. Pohled na zkrvavenou lišku byl hrozný. Nijak jsem ji neměl ošetřovat, proto jsem ji pouze vyndal , od samce a dal do prázdné klece. Toto je každodenní praxe, ošetřování zvířat tady neexistuje.
Při mém pobytu v tomto koncentračním táboře (40 dnů), pak došlo k odhalení, umřelo 27 zvířat. Toto číslo je ještě větší, protože jsem občas o víkendu mohl opustit farmu a tak jsem neměl přehled. Je zde 2100 lišek a každá z nich čeká na smrt, ovce a krávy také. Jejich každodenní "život" je nepředstavitelným utrpením, a přesto toto podnikání dále bez problému funguje. Neexistuje dobrá nebo špatná farma, protože jakékoliv podnikání se zvířaty vede k jejich utrpení. Hlavní jsou peníze a ne životní pohoda zvířat.
Chtěl bych poděkovat všem lidem ze Svobody Zvířat za jejich psychickou a materiální pomoc, protože bez nich by se tohle neuskutečnilo a xkarolíněx za její návštěvu na farmě. Pro ostatní jeden malej vzkaz, bojujte!"
IJAMJA
O majiteli farmy Ing. Jiří Jáchimovi
"Za svůj zatím krátký život jsem poznal spoustu lidí, ale "člověka" jako je Ing. Jáchim, který má místo mozku pětitisícovku, jsem poznal teprve na této farmě. Tento člověk nemá žádné přátele pouze takové, typu já pro tebe ty pro mě. Jeho rodina musí trpce snášet jeho špatný psychický stav každý den (né že bych je litoval). Zaměstnanci na tom jsou daleko hůře, protože s ním tráví více času. Například když jsem opravoval klece (vykousané díry apod.), házel jsem zbytky odstřiženého drátu (cca 1-3cm) pod klece. Jednou si mě Jáchym zavolal, vzteky prokopl pletivo u klece, v které byla liška a začal řvát, jak to, že jsem odhodil pod klec asi 5cm dlouhý drát. Hulákal: " Škoda drátu, škoda peněz!!". Jindy, když jsem skončil práci a sprchoval se, vlítl dovnitř a nepříčetně nadával: "Hejbni sebou, ta voda taky něco stojí.". Bohužel toto chování nebylo ojedinělé. Bylo na denním pořádku. Asi největším překvapením bylo, když jsem zjistil, že v umývárně došlo mýdlo a na záchodě toaletní papír. Zeptal jsem se Petra, jestli jsem šéf dá nový. Řekl mi, že toaleťák a mejdlo si kup, šéf šetří. Je zbytečné se dál rozepisovat o tom jak tento člověk dokáže pouze řvát a šetřit. Toto každodenní chování je jeho "dobrá nálada". Stále nevěřím tomu, jak tento člověk může vlastnit a starat se o bez mála 2500 živých tvorů. Průměrně na farmě umřou za 3 dny 2 zvířata a on šetří na mýdlu a toaletním papíru, vodě a kusu drátu. Tento člověk potřebuje odbornou pomoc od psychiatra, protože jeho jednání je nevyzpytatelné".

Mrtvé lišky,a příprava krmiv pro ně...

8. listopadu 2006 v 20:37 ___ostatní (Né pěkný) - fotky
Takhle dopadnou lišky,které už nikdo nepotřebuje,lidi mají srst tak co.....a když někde v krámě nejsou dobrý hygienický podmínky,hned na ně vlítne kontrola a krám zavře...co by teda udělali tady??že se tady ale nic neděje....

1.1 kadavery v zaplavenem kontejneru

1.2 kadavery v zaplavenem kontejneru2

1.3 kadavery pripravene ke spaleni

2.1
pripravna krmiv

2.2 pripravna krmiv

2.3 pripravna krmiv

Zraněné lišky

8. listopadu 2006 v 20:32 ___ostatní (Né pěkný) - fotky

lisak s poskozenym zrakem

liska bez oka

liska bez oka2

liska-abnormalita

liska-abnormalita2

okousana srst ze stresu

okousana srst ze stresu2

okousany ocas

po zachvatu

po zachvatu2 - po nem uhynula

strach z chytani+

A taghle se skladují mrtvé lišky

8. listopadu 2006 v 20:31 ___ostatní (Né pěkný) - fotky

[1] 6.2.2004 - 2 lisky

[2] 8.2.2004 - 3 lisky

[3] 8.2.2004 - 4. liska

[4] 26.2.2004 - celkem 8

[5] 1.3.2004 - dalsi dve

[6] 1.3.2004 - 11. liska

[7] 3.3.2004 - 12.

[8] 3.3.2004 - dalsi ...

A co skot?

8. listopadu 2006 v 20:29 ___ostatní (Né pěkný) - fotky
A takhle se zachází se skotem a mladýma...:(

jehne-kotelna na spaleni

krava uhynula pri porodu

Jak lišky a ostatní na farmách umírají:(:(

8. listopadu 2006 v 20:26 ___ostatní (Né pěkný) - fotky

uhyn 1_01

uhyn 1_02

uhyn 1_03

uhyn 2_01

uhyn 2_02

uhyn 2_03

uhyn 2_04

uhyn 3_01

uhyn 4_01

uhyn 4_02

uhyn 4_03

uhyn 5_01

uhyn 5_02

uhyn 5_03

uhyn 6_01

uhyn 7_01

uhyn 7_02

uhyn 8_01

...testování?? Nutnost?

8. listopadu 2006 v 11:00 Co si myslíte o...
Ahojik!! Tady se můžete vykecat na téma testování kosmetiky apod. na zvířatech.. je to nutnost?? Nebo pouhá záminka jak jim ubližovat??? To by mě zajímalo...... Piště.. těším se a vaše názory!...veganství...Pomůže to...?

8. listopadu 2006 v 10:54 Co si myslíte o...
Zbabělost se ptá: ,,Je to bezpečné?"
Sobectví se ptá: ,,Je to populární?"
Ale svědomí klade otázku: ,,Je to správné?"
A tu přichází chvíle, kdy člověk musí zaujmout stanovisko, které není
ani bezpečné,
ani obvyklé,
ani populární,
ale člověk to musí udělat, protože svědomí mu říká, že je to správné.
(Martin Luther King ml.)

Být vegan

Proč, co a jak

Lidé se zajímají o veganství z mnoha důvodů. Je to například snaha o omezení utrpení, pomoc životnímu prostředí nebo zlepšení zdraví.
Ať už vás veganství zaujalo z jakéhokoliv důvodu, vaše rozhodnutí a váš příklad jsou to nejdůležitější, co můžete udělat, abyste pomohli změnit svět k lepšímu. Nekupováním masa, vajec a mléčných výrobků každý jednotlivec vyjadřuje svůj nesouhlas s krutostí ke zvířatům, zahajuje ekonomický bojkot, podporuje výrobu neživočišných produktů a udržitelnější praktiky v zemědělství. Tato rozhodnutí a poselství, které předávají ostatním, pomáhají dělat společnost lidštější.
Jak řekl Martin Luther King ml., ,,Vždy je pravý čas jednat správně."

Dvě otázky

S tolika důvody proč se stát veganem není překvapující, že existuje mnoho pohledů na to, co vlastně veganství znamená. Krom nekupování výrobků, kvůli kterým jsou zvířata chována a zabíjena, má každý člověk na veganství odlišný názor. Každý jde svou vlastní cestou.
Když už jste se jednou rozhodli postavit se proti velkochovům a průmyslovým jatkám, budete nuceni se vypořádat se skupinou nových otázek. Dvě obzvláště těžké jsou:
Co přesně znamená vegan?
Jak bych se měl(a) chovat k lidem, kteří nejsou vegani?

Nedosažitelná čistota

V momentě, kdy si poprvé uvědomíte realitu dnešního chovu zvířat, byste mohli cítit povinnost se důsledně vyhýbat každému výrobku spojenému s utrpením zvířat. Bohužel, takováto dokonalá čistota ve spotřebě člověka není možná. Všude kolem nás jsou věci nějakým způsobem spojené s vykořisťováním zvířat: organické potraviny (jako hnojivo se používá hnůj), bavlna (živočišné produkty při procesech bělení), kola (živočišný tuk se používá k vulkanizaci pneumatik), knihy (kopyta a kosti ve vazačském lepidle), silnice a budovy (živočišné produkty užívané na ošetřování betonu), voda (testovaná živočišnými produkty, často filtrovaná přes kostní uhlí) atd. Dokonce i mnoho veganských potravin mé na svědomí zabíjení některých zvířat během pěstování a sklizně.

Stanovisko Vegan Outreach: Přístup založený na výsledku

Věříme, že definování veganství jako vyhýbání se určité skupině ,,špatných" složek v jídle není nejlepší způsob, jak dosáhnout nějakých výsledků. Při bližším pohledu, jakákoliv definice veganů založená na bojkotu všech živočišných přísad se nakonec zvrhne do nesmyslností. To je důvodem, proč zdůrazňujeme, že podstatou veganství je pracovat na ukončení krutosti ke zvířatům.
Snaha o konec trápení zvířat je jasná motivace snadno srozumitelná ostatním. Když mluvíme o veganství, připouštíme, že ne vždy existují jasné odpovědi a snažíme se vysvětlit, že nejde o to zvolit ,,dobře" nebo ,,špatně" v každé situaci. Tento praktický na cíl orientovaný přístup ukazuje, že být vegan je aktivní a smysluplný prostředek, kterým zlepšujeme svět.
Přestože všechna stanoviska veganů zahrnují nepodporování velkochovů a jatek, existuje mnoho situací, kdy přístup založený na výsledném efektu může pomoci zvířatům víc než na čistotě přísad založené veganství. Tak například důsledný vyznavač veganství založeného na přísadách by za žádných okolností nepoužil film (který obsahuje želatinu). A přesto kolik zvířat bylo zachráněno od obrovského utrpení díky dojmu, který vyvolaly fotky a filmy dokumentující tolik případů týrání?

Nejen to čemu se vyhýbáme

Někdo by mohl namítat, že vegani by měli vyměnit svoje současné fotoaparáty za digitální. Musíme se ale zeptat, jestli je utrácení peněz na výměnu funkčního předmětu za nový opravdu tou nejlepší cestou k zabránění krutosti ke zvířatům. (Je to to samo jako otázka kožených a vlněných věcí, které jsme koupili než jsme se stali vegany.) Nemohly by ty peníze posloužit lépe, kdyby jich bylo použito jako zdroje na šíření vegetariánství, například na tisk literatury?
Věříme, že být vegan neznamená pouze vyhýbat se seznamu výrobků. Snažíme se maximalizovat dobro, které uskutečňujeme svými rozhodnutími. Jakožto pro vegany je pro nás stejně důležité to, co děláme jako to co neděláme.
Někteří vegani i nevegani snadno nazvou ostatní pokrytci, protože se dotyční nevyhýbají některé skryté přísadě. Ale pokud je naším cílem zmírnit utrpení, není pokrytecké věřit, že vyhýbání se všem skrytým přísadám může být až příliš drahé a náročné na čas a může dělat veganství neuskutečnitelným v očích ostatních. Také bychom si měli uvědomit, že vedlejší živočišné produkty zmizí jakmile masný, vaječný a mléčný průmysl začne zanikat. Utrácet čas a energii zaměřením se na podřadné přísady spíš než na šíření vegetariánství nemusí být to nejlepší využití času.

Chování se k ostatním

Svým rozhodnutím přestat jíst zvířata nevyjadřujete pouze to, že co jste dělali dřív bylo ,,špatné". Mlčky tím říkáte své rodině, přátelům a kolegům, že jejich pokračování v jedení je špatné.
Když se vegani svěří se svými novými názory, některé rodiny a přátelé nejen odporují, ale mohou dokonce reagovat výsměchem či rozhořčením. Přidejte si k tomu, že vegani se přirozeně dívají na ,,masožravce" jako na příčinu utrpení a pak vás nepřekvapí, že někteří vegani mohou začít téměř nenávidět své okolí.
Ve snaze zmírnit a zamezit utrpení ale musíme soucit, který cítíme ke zvířatům nechat zářit skrze bolest a vztek, které v nás vzbuzuje jejich zneužívání. Nevegani musí mít možnost vážit si nás. Pokud nás shledají chladné a odsuzující, těžko v nich veganství vzbudí zájem.
Místo očekávání, že se ostatní okamžitě stanou vegany, měli bychom jim nabídnout své porozumění a dát jim čas, aby se vypořádali se svou specifickou situací. Zuřivé strhávání mostů pouze nadělá člověku nové nepřátele a posiluje stereotyp vykreslující vegany jako izolované nepřátelské mizantropy. Dokud budete respektovat názory a volbu ostatních, váš dobrý příklad spolu s informacemi, které poskytujete bude nakonec to nejlepší pro zvířata.
Přestože některé informace týkající se vegetariánství jsou zastaralé nebo zcestné, existuje spousta kvalitních zdrojů, které vám mohou pomoci při vzdělávání se v těchto věcech. Nemusíme ale být chodící encyklopedie. Nejjednodušší důvody pro veganství bývají nejmocnější: ,,Vím, že nechci trpět a tak nechci způsobovat utrpení ostatním."

Být vegan

Nejdůležitější nástroj, který máme v naší snaze zabránit krutosti ke zvířatům je náš pozitivní, upřímný a rozumný příklad. Podíváme-li se na dlouhodobé změny ve společnosti, přijdeme na to, že každý z nás svým příkladem, jednáním a postojem - celým svým bytím - mění svět. Kdybychom byli schopni zaměřit veškerou svou energii na porozumění a výzkum spíš než na vztek, svět by byl znatelně lepší. Žít čestně a soucitně jako vegan je prohloubení života, je to prostředek k naplnění a radosti. Tyto pozitivní stránky veganství jsou to, co sami musíme přijmout a předávat ostatním.

Fakta

8. listopadu 2006 v 10:52 Info, fakta

Každou vteřinu je ve vivisekčních laboratořích na celém světě zabito 33 zvířat. Denně jsou to téměř 3 milióny, ročně 1 miliarda a 40 milionů zvířat. V drtivé většině připadů umírají tyto oběti lidské samolibosti zbytečně.

Až 90 procent všech pokusů na zvířatech je nakonec vyhodnoceno jako bezvýznamných pro člověka.

Z lidských nemocí byly u zvířat pozorována méně než 2 procenta.

Mezidruhové rozdíly jsou natolik propastné, že nelze například výsledky získané pokusy na jednom druhu hlodavce s jistotou aplikovat na druh jiný, často není ani možné převádět výsledky získané na jedné myši na myš jinou.

90 až 95 procent testovaných produktů, které se na zvířatech ukázaly jako účinné a bezpečné, se při klinickém testování na lidech projevilo jako látky neúčinné či dokonce nebezpečné. Například Contergan měl pomáhat těhotným ženám proti ranní nevolnosti. Úspěšně prošel testy na zvířatech, u člověka však fatálně selhal a způsobil asi 10 tisíc defektních porodů. Mexaform, prostředek na pročištění organismu a dezinfekci střev, zapříčinil ochrnutí dolních končetin u více než 200 tisíců lidí. Eraldin, lék proti nemocem srdce, zabil desítky lidí a u další stovky oslepil. Clioquinol, lék užívaný proti průjmu, je odpovědný za oslepnutí či obrnu tisíců lidí. Na seznamu obdobných omylů jsou desítky položek.

Naproti tomu jiné léky, které by testy na některých zvířatech neprošly, může člověk bez problémů využívat. Penicilin zabíjí morčata, Aspirin je smrtelný jed pro kočky a způsobuje rození deformovaných mláďat u krys, opic, prasat, psů a dalších druhů zvířat. Insulin je příčinou deformací u králíků a myší.

Zvířata nejsou alkoholici, nejsou kuřáci, nejsou drogově závislá, netrpí na deprese a ani se nemusejí léčit kvůli obezitě. Přesto jsou u nich zcela nesmyslně tyto fenomény uměle vyvolávány a posléze léčeny.

Kouření bylo označeno jako zdraví neškodné, protože v laboratořích nebyla u zvířat prokázána rakovina následkem inhalace tabákového kouře. O škodlivosti kouření u člověka však není pochyb.


Velryba....

8. listopadu 2006 v 10:48 ___ostatní (Né pěkný) - fotky
-Island porušil moratorium na komerční lov velryb. Místní rybáři ulovili v sobotu poprvé od 80. let ohroženého plejtváka myšoka. -

-Island porušil moratorium na komerční lov velryb. Místní rybáři ulovili v sobotu poprvé od 80. let ohroženého plejtváka myšoka. -

Kolik zvířat umírá??

8. listopadu 2006 v 10:45 Info, fakta
Každou vteřinu je ve vivisekčních laboratořích na celém světě zabito 33 zvířat. Denně jsou to téměř 3 milióny, ročně 1 miliarda a 40 milionů zvířat. V drtivé většině připadů umírají tyto oběti lidské samolibosti zbytečně.

Až 90 procent všech pokusů na zvířatech je nakonec vyhodnoceno jako bezvýznamných pro člověka.

Z lidských nemocí byly u zvířat pozorována méně než 2 procenta.

Mezidruhové rozdíly jsou natolik propastné, že nelze například výsledky získané pokusy na jednom druhu hlodavce s jistotou aplikovat na druh jiný, často není ani možné převádět výsledky získané na jedné myši na myš jinou.

90 až 95 procent testovaných produktů, které se na zvířatech ukázaly jako účinné a bezpečné, se při klinickém testování na lidech projevilo jako látky neúčinné či dokonce nebezpečné. Například Contergan měl pomáhat těhotným ženám proti ranní nevolnosti. Úspěšně prošel testy na zvířatech, u člověka však fatálně selhal a způsobil asi 10 tisíc defektních porodů. Mexaform, prostředek na pročištění organismu a dezinfekci střev, zapříčinil ochrnutí dolních končetin u více než 200 tisíců lidí. Eraldin, lék proti nemocem srdce, zabil desítky lidí a u další stovky oslepil. Clioquinol, lék užívaný proti průjmu, je odpovědný za oslepnutí či obrnu tisíců lidí. Na seznamu obdobných omylů jsou desítky položek.

Naproti tomu jiné léky, které by testy na některých zvířatech neprošly, může člověk bez problémů využívat. Penicilin zabíjí morčata, Aspirin je smrtelný jed pro kočky a způsobuje rození deformovaných mláďat u krys, opic, prasat, psů a dalších druhů zvířat. Insulin je příčinou deformací u králíků a myší.

Zvířata nejsou alkoholici, nejsou kuřáci, nejsou drogově závislá, netrpí na deprese a ani se nemusejí léčit kvůli obezitě. Přesto jsou u nich zcela nesmyslně tyto fenomény uměle vyvolávány a posléze léčeny.

Kouření bylo označeno jako zdraví neškodné, protože v laboratořích nebyla u zvířat prokázána rakovina následkem inhalace tabákového kouře. O škodlivosti kouření u člověka však není pochyb.