____________________PROČ KOUKAT NA REALITY SHOW, KDYŽ TOHLE JE REALITA?!_____________________

Zemědělství

6. listopadu 2006 v 18:36 |  Info, fakta
Zemědělství
O soužití člověka a zvířeteČlověk má rád zvířata, která může využít - jako surovinu nebo společníka. Krátké dějiny o nemilosrdné bezohlednosti člověka sahající do dávných časů.

celý text

Jatka - není co dodat...Ráno, šest hodin na jatkách: Sotva hodinu se zabíjí. 120 prasat doposud, každých třicet sekund zemře jedno prase. Něco okolo čtyř set prasat sedí nebo leží na podlaze a čeká na smrt. Některá těžce dýchají, jiná leží vyčerpáním. Některá pojdou ještě dříve, než se dostanou řezníkům pod ruku. Nic neobyčejného...

celý text

O kultu vyznavačů "bio" masa (Helmut F. Kaplan)Co je vlastně morálnější: když někdo bezmyšlenkovitě koupí v supermarketu jednu nebo více hezky zabalených částí mrtvol, nebo když si někdo zakládá na "bio" mase a vytváří pro toto skoro náboženské nadšení ("biologické", "přírodní", "zdravé", atd.)? Jak je známo, k poslední skupině patří zejména "pokrokoví", "alternativní" a "kritičtí" lidé.

celý text

Telata: život ve "vykrmovacích boxech"Telatům je určen životní prostor jen o málo větší, než je jejich tělo. V praxi to znamená, že zvířata stojí vedle desítek dalších ve tmavých velkochovech a to v dřevěných či mřížovaných bednách, ve kterých nemají šanci se otočit.

celý text

Zěmědělství - zabíjeníCelosvětově vzrostlo zabíjení hospodářských zvířat na jídlo v roce 2003 na více než 50 MILIARD jedinců, vyjma jakékoli druhy vodních zvířat. Odhady, které sestavila a poskytla Food and Agriculture Organization (FAO) (Organizace pro výživu a zemědělství) Spojených národů, jsou založeny na zprávách z více než 210 zemí a státních území.

celý text

Těch tisíc mil, těch tisíc mil…Zvířata stísněná v malém prostoru s málokdy dostačující ventilací, pokud vůbec nějaká je a pokud vůbec je funkční, unavená, mnohdy bez jakéhokoli odpočinku, vyděšená, stresovaná, žíznivá, mnohdy nakládaná a vykládaná za pomoci bití, které je tím větší, čím jsou zvířata znavenější, často zraněná, často mrtvá, ale, tak jako tak, odepsaná ze života.

celý text

Drůbež - dlouhé utrpení nebo dřívější smrtZkuste si představit, kdyby Vás někdo zavřel do malé místnosti bez oken a jen se slabou žárovkou, která svítí ve dne a v noci spolu s deseti dalšími lidmi, z nichž polovinu nemůžete vystát. A je tam těsno. Můžete se sotva otočit. Stojíte bosi na drátěném roštu. A v této místnosti musíte strávit jeden rok. Pravděpodobně začnete velice brzy mlátit na dveře, stejně jako zbytek lidí, nadávat a začnete být agresivní.

celý text

Prasata: život v tmavém chlévě"Opatrně se silným, či nenadálým osvětlením", mohlo by to některé z prasat stát život, říká zaměstnanec. V jednom chlévě žije okolo 200 prasat v úplné tmě, která je jen občas přerušena mdlým světlem. Asi deset prasat leží na špinavé betonové zemi, některé hlodají (prasata si ráda v přirozeném prostředí hrají) visící řetězy, které jsou tu pro krácení "dlouhé chvíle". Zbytek je u sebe tak těsně namačkán, že se sotva může pohnout. Však pohyb není vítaný, protože musí během čtyř, pěti měsíců prasata zvýšit svoji hmotnost na 110 kilogramů.

celý text

42 dobrých důvodů, proč bojkotovat "produkty" drůbežárského průmysluNení zcela jisté, kdy a kde došlo k první domestikaci drůbeže. V případě kura domácího to nejpravděpodobněji bylo před 8-10 000 lety ve Vietnamu. Křížením a výběrem vznikla různá plemena dělící se podle vnuceného směru vývoje na masná a nosná. Předchůdkyně tohoto ptáka měli v jednom roce mezi 12-15 vejci, v roce 2002 připadlo např. v ČR na jednu nosnici v průměru 277,1 kusů vajec.

celý text

Prasnice - život v nehybné polozeTaké prasnice musí trpět. Dvakrát v roce mají průměrně deset selat. Když jsou březí, jsou přesunuty do malého boxu. Při vrhu musí ležet pouze na jedné straně, protože při převrácení hrozí díky nedostatku místa, že budou selata rozmačkána. V tomto boxu stráví měsíc.

celý text

Odkud pochází mléko (život jedné krávy)Jako u všech savců - tedy také u nás lidí - produkují mléčné žlázy krav mléko teprve po narození telete. Toho člověk využil a chová krávy jako takzvaná užitková zvířata: polovina všech zemědělců v Německu provozuje mléčnou výrobu. Abychom se naučili lépe chápat postupy v tomto druhu chovu užitkových zvířat, chtěli bychom zde popsat život mladé krávy - říkejme ji "Heidi":

celý text

Včely - dárkyně života na naší planetě

celý text

V roce 1998 bylo na celém světě zabito 43,2 miliardy zvířatV roce 1998 bylo na celém světě zabito 43,2 miliardy užitkových zvířat: a co bude zítra? Navazujeme na článek "Rok 1998: lidé snědli na této planetě celkem 43,2 MILIARDY užitkových zvířat" a přinášíme vskutku neradostné prognózy pro nové tisíciletí.

celý text

Z řezníka vegetariánemDo oboru mäsiar-údenár som sa nedostal z vlastnej vôle, ale z vôle mojich rodičov, ktorí ma viacmenej prinútili. Začínal som sa učiť v roku 1988 za tvrdého komunizmu a bolo mi povedané, že mäsiari sa majú dobre a mali sme tam aj známeho. To, že mäsiari sa majú dobre bolo myslené tým, že všetci v tej dobe kradli mäso a výrobky z mäsokombinátov...

celý text
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama