____________________PROČ KOUKAT NA REALITY SHOW, KDYŽ TOHLE JE REALITA?!_____________________

Umírají kvůli kouření-Závěr

14. prosince 2006 v 19:10 | lidskebestie.blog.cz |  ___testování - články
Pokusy s tabákem, kouřením cigaret a návykem na nikotin, při nichž jsou používána zvířata jsou očividně, navzdory desetiletí prováděným výzkumům lidí, velmi časté. Tyto pokusy provádějí vivisektoři zaměstnaní tabákovými společnostmi... Kouření je nepochybně příčinou největšího počtu úmrtí, kterým by se dalo předejít. Je nesporné, že peníze utracené za tyto zbytečné a kruté pokusy, by bylo lepší investovat do veřejné zdravotní osvěty a tak ušetřit zdraví a životy lidí i finanční zdroje.
Novinky jako pasivní kouření a nevykouřitelné cigarety by měli být studovány na lidských dobrovolnících a na mikroskopických preparátech. Pokusy se zvířaty nebyly moc vhodné pro běžné problémy s kouřením a tedy nepomohou ani v těchto nových oblastech.
Je zřejmé, že bez potřebných zákonodárných kroků budou společnosti a vivisektoři v používání zvířat k výzkumu kouření pokračovat.
Vzhledem k informacím, které obsahuje tato zpráva, vyslovuje BUAV tyto požadavky:
  • Aby tabákový průmysl okamžitě přestal s prováděním a dotováním výzkumů, při nichž se používají zvířata.
  • Aby vláda Spojeného království nařídila Ministerstvu vnitra zamítnout všechny žádosti o licenci pro výzkumné projekty, které se zabývají kouřením nebo tabákem a používají zvířata, a aby v tomto směru apelovala na ostatní vlády.
  • Aby vlády, charitativní a jiné organizace neposkytovaly své zdroje na pokusy se zvířaty, ale na vhodné výzkumy idí a na projekty zdravotní prevence.

Zvířata by neměla trpět
za naše zlozvyky!

Studii vypracovala a uveřejnila BUAV:
British Union for the Abolition of Vivisection
16a Crane Grove, London, N7 8LB
e-mail: info@buav.org
www.helpthedogs.org
Přeložil Vítek Pokorný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama