____________________PROČ KOUKAT NA REALITY SHOW, KDYŽ TOHLE JE REALITA?!_____________________

Leden 2007

Německo umožní muslimským řezníkům podřezávat zvířata bez omráčení

6. ledna 2007 v 20:25 | Peťulka |  ___vybíjení zvířat - články

Německo umožní muslimským řezníkům podřezávat zvířata bez omráčení

Kliknutím fotografii zvětšíte.Zvětšit obrázek Muslimští řezníci mohou podřezávat ovce bez předchozího omráčení
Nejvyšší správní soud v Lipsku povolil muslimským řezníkům v zemi usmrcovat podle vlastních náboženských zvyklostí jateční zvířata podřezáním hrdla bez předchozího omráčení. Upřednostnil tak svobodu náboženského vyznání před ochranou zvířat. Rozhodnutí vyvolalo protesty ochránců zvířat.
23.11. 2006 17:41
LIPSKO - Spor o podřezávání zvířat se v Německu vleče dlouhá léta. Od roku 1995 úřady trvaly na tom, že nelze zvířata zabíjet bez předchozího omráčení a muslimským řezníkům nelze udělovat výjimky.
Protestoval proti tomu řezník tureckého původu Rüstem Altinküpe z Giessenu. Obrátil se na ústavní soud, který v roce 2002 rozhodl, že řezníkům nelze usmrcování bez omámení zapovídat. Německý parlament v na to okamžitě zareagoval, rozšířil v ústavě příslušnou pasáž na ochranu zvířat proti tomuto způsobu zabíjení.
Správní soud ale nakonec podřezávání umožnil, i když to podmínil řadou přísných pravidel. Shledal, že soudy příliš úzce vykládají udělování výjimek podle zákona o ochraně zvířat, a tak omezují základní právo německo-tureckého řezníka. Jestliže náboženské přesvědčení požaduje, aby se jedlo jen maso ze zvířat, která nebyla omráčena, musejí to úřady podle lipského soudu respektovat.

OHZ-zpravodaj

6. ledna 2007 v 20:24 | Peťulka |  ___ostatní - propaganda...
Je to taková brožurka, ve které je fakt hodně zajímavých věcí....