____________________PROČ KOUKAT NA REALITY SHOW, KDYŽ TOHLE JE REALITA?!_____________________

Duben 2007


„Kill it, Cook it, eat it" - Britský pořad o tom, jak maso přichází na náš stůl

30. dubna 2007 v 20:55 | Peťulla |  Info, fakta
Podle mě hodně chytrej pořad..... K tomu určo doporučuju zakousnout něakej hamburger... Fuj :-!
Britská televizní stanice BBC 3 odvysílala 5.-7. března 2007 třídílný pořad mapující cestu zvířete z farmy až na stůl strávníků.
Britská televizní stanice BBC 3 odvysílala začátkem minulého týdne (5. - 7. března 2007) pořad s názvem: "Kill it, Cook it, eat it" (Zabij to, uvař to, sněz to). V každém ze tří dílů byla ukázána cesta jednoho zvířete z farmy až na stůl strávníka. Jednalo se konkrétně o krávu, prase a jehně. Tato zvířata byla zabita za přítomnosti diváků z řad konzumentů masa i vegetariánů. Diváci mohli pozorovat práci řezníka, který vyvržené tělo rozboural a jednotlivé partie popsal. Následně kuchař z masa připravil menu, k jehož degustaci byli všichni přítomní přizváni.
Pořad se natáčel v malých jatkách Matteriks, blízko Manchesteru a pořadem provázel novinář Richard Johnson, který průběžně kladl účastníkům dotazy ohledně jejich pocitů a myšlenek. Dalšími aktéry byl řezník John Mettrick, porážeč dobytka Steven Mettrick, šéfkuchařka Rachel Green a samozřejmě přihlížející diváci. Ti všichni se snažili spojil dva klíčové momenty, které jsou obvykle v našem životě i mysli odděleny: smrt zvířete a konzumaci jeho masa.
Ohlasy na tento pořad jsou různorodé, ale většina ho považuje za užitečný a přínosný, ať již z jakýchkoliv důvodů.
Britští farmáři od vysílání očekávají např. lepší postoj zákazníků k jejich výrobkům. http://www.fwi.co.uk/Articles/2007/03/08/102156/.....
Vegetariáni mají naději, že odvysílání tohoto pořadu zaseje semínka pochyb o správnosti požívání masa a jejich řady se rozrostou.
Organizaci Compassion in World Farming (organizace za soucitné farmaření ve světě) se však pořad zdá zavádějící.
Někteří se domnívají, že shlédnutí pořadu povede k častějšímu zamyšlení se nad otázkou, odkud potraviny přicházejí na náš stůl.
Ohlasy v tisku:
Článek z The Sunday Telegraph.

Zajímavá a poutavě napsaná reportáž jednoho z přímých účastníků dílu o jehněti:

Upoutávka na pořad na stránkách BBC:

Další komentáře:

Albíni: za svou barvu platí často smrtí

30. dubna 2007 v 20:54 | Peťulla |  ___vybíjení zvířat - články

Krásní outsideři .

Albino. Tak říkali španělští cestovatelé bílým černochům, na které narazili v západní Africe. Dnes se slovem albín rozumí člověk nebo zvíře, jehož kůže je bílá, vlasy a chlupy světlé a oči červené. Albíni trpí vrozeným genetickým onemocněním zvaným albinismus. V jejich těle chybí kožní barvivo, které udává barvu kůže, chlupů, peří i očí.
Zatímco u lidí budí zvířata-albíni údiv a často i obdiv, v přírodě se z nich stávají štvanci. Ze smečky nebo tlupy je odhánějí, protože jsou příliš nápadní. Moc šanci nemají ani jako samotáři - jejich zbarvení z nich dělá snadný terč a navíc kvůli své genetické vadě špatně vidí. Proti predátorům tak většinou nemají šanci.
Dvoubarevná rodinka
Třemi bílými klokany se může pochlubit zlínská zoologická zahrada. Nejprve se tu před dvěma lety narodily dvě bílé samičky. Ty už mají dneska vlastní potomky - kupodivu hnědé. O rok později se o další překvapení postarala tmavá samička, které se narodilo mláďě - tušíte správně, sněhobílé. Hnědá mamina s bílým klokánkem v kapse se rázem stala největší atrakcí.
Slavná Bílá vločka
Bílá gorila jménem Sněhová vločka patřila dlouhá léta k tahákům barcelonské zoo. V ní žila od chvíle, kdy ji v roce 1962 odchytili v Rovníkové Guiney. Před šesti lety u ní veterináři objevili rakovinu kůže, o dva roky roky později ji kvůli silným bolestem uspali. Sněhová vločka za svůj přibližně čtyřicetiletý život porodila 22 mláďat, ale žádné z nich nemělo stejnou barvu, jako ona.
Posvátní i pronásledovaní
Bílé pakoní hříbátko to v životě nebude mít jednoduché. Zatímco lidé albíny často uctívají a obdivují, protože bílá je pro ně barvou čistoty a nevinosti (například bílý bizon byl pro severoamerické indiány posvátným zvířetem a k jeho lovu se vázaly různé rituály, koně albíni se dodneška chovají po celém světě), pro své zvířecí druhy představují bílá zvířata ohrožení.
Mediální hvězdy
Bílý aligátor je požehnáním pro všechny krokodýlí farmy na světě, které na ně lákají návštěvníky. Občas se ale proslaví i jiný zvířecí albín. Třeba u londýnské policie slouží kůň Sunny. Jeho chovatelé mu chtěli v letních vedrech ulehčit službu, a tak prostřednictvím internetu požádali Brity o pomoc. Zareagovala jistá farmaceutická firma, která Sunnymu poslala pět galonů opalovacího mléka s ochranným faktorem 50. Miláčkovi britských policistů se rázem ulevilo.
Chovatelská rarita
Mezi chovateli jsou hadi albíni velmi populární. Na našem snímku je albínský chřestýš. Ještě větší senzace se odehrála v zoologické zahradě v hlavním městě Srí Lanky Colombu, kde se vylíhlo hned třináct kober - albínů.
Barva je handicap
V přírodě je občas k vidění i ježek-albín, který má bílé tělo i bodliny. Stejně jako další albíni si i on musí dávat pozor na ostré sluneční paprsky, před nimiž ho nic nechrání.
Bílí nadutci
Albínští pávi jsou okrasou mnohým zámeckých zahrad, bílí velbloudi zase chloubou arabských stájí. Albíni se vyskytují snad u každého zvířecího druhu. Existují ale i zvířata, která sice jsou bílá, ale jejichž zbarvení je výsledkem přirozeného evolučního vývoje - třeba lední mědvědi nebo polární lišky.
Vzácný lachtan
Mezi lachtany medvědími jsou albíni velmi vzácní. V přírodě se objevuje i opak albinismu - porucha zvaná melanismus, pro kterou je typická převaha tmavých pigmentů. Částečný melanismus bývá k vidění třeba u lvů, kterým se na různých částech těla vytvoří tmavé skvrny.
Foto- Reuters, ISIFA, profimedia.cz (4x) a Nedělní Blesk - Martin Přibyl a Slávka Červená
Autor: Kamila Tomsová (18. 2. 2007) Ježek albín
Ježek albín
Klokan albín
Klokan albín
Bílé pakoní hříbě
Bílé pakoní hříbě
Krokodýl albín
Krokodýl albín
Lachtan albín
Lachtan albín
Gorila albín
Gorila albín

Přijde vám tohle jako normální???

27. dubna 2007 v 22:18 | Toaster Mar |  ___týrání - fotky
White tiger with pierced tongue and lips
Bull Terrier with nose ring, earrings, cigarette
Co je to za idioty,který nechávaj zvířata prošpikovat piersingama???

hlavně že sou lidi krásný že??

20. dubna 2007 v 20:48 | příživník :-) |  ___ostatní (Né pěkný) - fotky
LIDÉ BY SE MĚLY ZAMĚŘIT ALE I NA CIRKUSI KDE SE VĚTŠINOU CHODÍ BAVIT SE SVÝMY RATOLESTMY.NĚŘÍKEJTE ŽE TY KOUSKY CO TAM PŘEDVÁDĚJÍ TY ZVÍŘATA UŽ UMĚLA OD NAROZENÍ.JISTĚ ŽE JE CVIČÍ A ZA KAŽDÝ ŠPATNÝ KOUSEK JE TRESTAJÍ RÁNY BIČEM A ZVÍŘÁTKA JSOU DENNĚ V MALÉM KOTCI A MÁLOKDY SE DOTANOU NA VOLNÝ VÝBĚH.TAK AŽ PUJDETE NA NĚJAKÉ TO PŘEDSTAVENÍČKO SE POBAVIT TAK SE NEZAPOMĚNTE HLAVNĚ DÍVAT NA SCÉNKY S TYGŘÍKY A JINÝMI CHUDÁKY A NA TO JAK SE SE ZVÍŘÁTKY ZACHÁZÍ A ONA VÁS TA SRANDA HNED PŘEJDE !!!!!!!!

Koně - vývoz

16. dubna 2007 v 17:20 | Peťulla |  Info, fakta
Polsko je největším vývozcem koňského masa. 90 % putuje do Itálie, zbytek do Belgie a Francie. Každoročně je z Polska převzato přes 30 000 koní. Zubožená zvířata putují často až 5 dní bez přestávek, bez vody a krmení. A řidiči mají přísně zakázáno je krmit. Proč? Protože konzumenti hl. z Itálie nechtějí "nasáklé maso".
Kůň má při normálních podmínkách velké problémy už při cestě dlouhé 24h. A co teprve 5 dní???!!!!
Koně vozí i přes Českou Republiku.


Padesát fatálních selhání pokusů na zvířatech

16. dubna 2007 v 17:08 | Peťulla |  Info, fakta
Padesát fatálních selhání pokusů na zvířatech
1. Kouření bylo označeno jako zdraví neškodné, protože v laboratořích nebyla u zvířat prokázána rakovina následkem inhalace tabákového kouře. U člověka však kouření rakovinu vyvolává, jak bylo dokázáno bezpočetnými případy úmrtí na rakovinu plic kuřáků.
2. Benzen nebyl stažen z prodeje jako průmyslová chemikále, navzdory tomu, že epidemiologické a klické studie prokázaly jeho schopnost vyvolat leukémii u člověka; pro výrobce byly přednější pokusy na zvířatech, které však neprokázaly nebezpečí vzniku leukémie u myší.
3. Pokusy na krysách, křečcích, miniprasatech, myších, opicích a paviánech neodhalily souvislost mezi skelnými vlákny a rakovinou. Až v roce 1991 na základě epidemiologických studií americký úřad OSHA tuto látku označil za karcinogen.
4. Arsén je znám již dlouhý čas jako karcinogen pro člověka, výzkumníci však na základě pokusů na zvířatech nezjistili jeho nebezpečí pro člověka.
5. Navzdory tomu, že u zvířat v laboratořích nebyl prokázán vliv azbestu na vznik rakoviny, zemřelo na rakovinu mnoho pracovníků používajících tuto látku.
6. Vývoj kardiostimulátorů a srdečních chlopní byl opožděn následkem fyziologických rozdílů mezi laboratorním zvířetem a člověkem.
7. Zvířecí modely nemocí srdce selhaly, protože neprokázaly vliv vysoké hladiny cholesterolu a tuků u zvířat na vznik nemocí srdce, cév a artérií. Místo úpravy jídelníčku k prevenci nemocí srdce lidé pokračovali ve svém nezdravém životním stylu ve falešné naději, že strava nemá žádný vliv na nemoci srdce.
8. Mnoho pacientů dostávalo léky shledané v pokusech na zvířatech neškodné a účinné - navzodry tomu však utrpěli poškození zdraví.
9. Studie na zvířatech ukázaly, že beta-blokátory nemají vliv na snižování krevního tlaku. Toto podstatně opozdilo vývoj těchto léků. Dokonce i sami výzkumníci provádějící pokusy na zvířecích modelech v oblasti vysokého krevního tlaku přiznali svoji chybu v tomto případě. Vinou tohoto selhání zbytečně zemřelo předčasně tisíce lidí.
10. Chirurgové mysleli, že mají dokonalou metodu radiální keratotomie - chirurgického postupu, kdy je zásahem na rohovce pacienta umožněno dokonalého vidění bez brýlí. První operace však lidské pacienty oslepily. Vycházelo se z pokusů na zvířatech, králíků, jejichž rohovka má schopnost regenerovat se také na spodní straně, zatímco lidská rohovka se může regenerovat pouze na povrchu. Operace se nyní provádí pouze na povrchu.
11. Kombinované transplantace srdce a plic byly u zvířat označeny za "dokonalé", ale první tři lidští pacienti zemřeli během 23 dnů. Z 28 pacientů operovaných mezi rokem 1981 a 1985 osm zemřelo po operaci a u deseti se vyvinuly těžké pooperační komplikace, které nebyly u pokusných psů známy. Ze zbylých deseti pacientů čtyři zemřeli později a tři mohli dýchat jen s pomocí respirátoru.
12. Transplantace orgánů byly u laboratorních zvířat označeny za "bezproblémové" a "rutinní". Navzdory tomu zemřelo tisíce pacientů následkem nečekaných pooperačních komplikací. První člověk s transplantovaných srdcem zemřel za pár hodin po operaci. Teprve až pečlivý výzkum reakcí imunitního systému u člověka dal vzniknout Cyklosporinu A, látce zabraňující odvržení dárcova orgánu v novém těle.
13. Pokusy na zvířatech selhaly, protože neodhalily toxicitu anestetika methoxyflurane pro ledviny lidských pacientů. Mnoha lidem tak selhaly ledviny.
14. Pokusy na zvířatech zavinily oddálení používání svalových relaxancií během celkové anestézie.
15. Pokusy na zvířatech selhaly, protože neodhalily příčinu vzniku vředů - baktérie a oddálily jejich léčbu antibiotiky.
16. Více jako polovina ze 198 léků uvedených na trh mezi lety 1976 a 1985 musela být stažena nebo omezeno jejich užívání, protože způsobily neočekávané vedlejší účinky, které zahrnovaly komplikace jako poruchy srdeční činnosti s následkem smrti, srdeční záchvaty, selhání ledvin, zástavy dechu, selhání jater a řadu dalších.
17. Flosint, lék na artritidu, byl testován na krysách, opicích a psech; všechna zvířata tento lék snášela dobře. U člověka však způsobil úmrtí.
18. Zelmid, antidepresivum, byl testován na krysách a psech bez negativních účinků. Zavinil však vážné neurologické problémy u člověka.
19. Nomifensine, další antidepresivum, bylo dáváno do souvislosti se selháním jater a ledvin, anémií a úmrtí u člověka. Pokusy na zvířatech tento lék označily za bezpečný bez vedlejších účinků.
20. Amrinone, záchrana při zástavě srdce, byl testován na bezpočtu zvířat a povolen pro lidské pacienty. U lidí způsobil medikament thrombocytopenii, nedostatek krevních buněk nutných pro srážlivost krve.
21. Fialuridine, antivirální lék, způsobil poškození jater u sedmi pacientů z patnácti. Pět nakonec zemřelo a dvěma musela být transplantována játra; navzdory pokusům na zvířatech.
22. Clioquinol byl testovaný na krysách, psech a králících. Když bylo zjištěno, že způsobuje oslepnutí a paralýzu u člověka, byl k dostání v roce 1982 po celém světě.
23. Eraldin, lék pro nemoci srdce, způsobil 23 úmrtí navzdory tomu, že u zvířat nic takového nebylo zjištěno. Když byl tento lék uváděn na trh, výzkumníci o něm prohlašovali, že jeho toxicita byla velice pečlivě testována na zvířatech. Způsobil oslepnutí a smrt u lidí. I po tomto nebyli výzkumníci schopni tyto výsledky reprodukovat u zvířat.
24. Opren, lék na artritidu, zabil 61 osob. Bylo zdokumentováno kolem 3 500 případů vážných vedlejších účinků. Opren byl testován na opicích a dalších zvířatech bez problémů.
25. Zomax, další lék na artritidu, zabil 14 lidí a mnoha dalším způsobil vážné zdravotní potíže.
26. Dávka isoproterenolu, medikamentu k ošetření astma, byla určena v pokusech na zvířatech. Byla však neočekávaně toxická pro člověka. 3 500 astmatiků zemřelo ve Velké Británii následkem vysoké dávky. Je známo, že pokusy na zvířatech pro toxicitu nejsou nijak přenosné na člověka.
27. Methysergide, medikament pro léčbu bolestí hlavy, způsobil zánět vazivové tkáně, jizvy na srdci, poškození jater a krvácení do žaludku. Výzkumníci nebyli schopni tyto reakce reprodukovat u zvířat.
28. Suprofen, lék na artritidu, byl stažen z trhu když se ukázala toxicita pro ledviny u člověka. Výzkumníci při testování tohoto léku na zvířatech psali v publikacích toto: "...excelentní, bezpečný lék. Žádný vliv na srdce, ledviny nebo centrální nervový systém u žádného zvířete."
29. Surgam, další lék na artritidu, byl vytvořen tak, aby nezpůsoboval žaludeční vředy, jak bylo obvyklé u podobných léků na artritidu. Ačkoliv byly testy na zvířatech slibné, způsobil vředy u člověka.
30. Selacryn, diuretikum (pro tvorbu moči), byl testován velice důkladně na zvířatech. Byl stažen z trhu poté, co v roce 1979 zavinil smrt 24 lidí následkem selhání jater.
31. Perhexiline, lék na srdce, byl stažen z trhu poté, co způsobil selhání jater u člověka, které nebylo objeveno při pokusech na zvířatech. I když výzkumníci při pokusech na zvířatech vždy hledali možná rizika selhání jater, nebyla prokázána.
32. Domperidone, lék zabraňující nucení ke zvracení, způsobil u člověka nepravidelný srdeční rytmus a byl stažen z trhu. Výzkumníci nebyli toto schopni reprodukovat v pokusech na zvířatech ani když byla psům podána látka v množsví 70krát vyšší než normální množsví.
33. Mitoxantrone, lék na rakovinu, způsobil selhání srdce u člověka. Byl intenzivně testován na psech a žádný tento efekt nebyl prokázán.
34. Carbenoxalone byl údajně schopen zabraňovat vzniku žaludečních vředů, ale u člověka způsobil zadržování tekutin v těle s následkem selhání srdce. Pokusy na zvířatech - krysách, myších, opicích, králících nebyly schopny reprodukovat tyto vedlešjí efekty.
35. Clindamycin, antibotikum, způsobil pseudo-zánět tlustého střeva. Byl testován na krysách a psech každý den po dobu jednoho roku. Zvířata tolerovala množství 10krát větší než člověk.
36. Pokusy na zvířatech neukázaly efektivnost léků na bázi vália během a po výzkumu.
37. Pharmacia & Upjohn přerušil klinické studie svého léků Linomide (roquinimex) na léčbu roztroušené sklerózy poté, co několik pacientů utrpělo srdeční záchvat jako výsledek léčeby. Pokusy na zvířatech toto neodhalily.
38. Cylert (pemoline), lék používaný k léčbě hyperaktivity u dětí, zavinil 13 selhání funkce jater. Jedenáct dětí zemřelo.
39. Eldepryl (selegiline), medikament k léčbě Parkinsonovy nemoci, způsobil extrémně vysoký krevní tlak u pacientů. Tento vedlejší efekt nebyl zjištěn u zvířat.
40. Kombinace fenfluraminu and dexfenfluraminu způsobovala abnormality srdečních chlopní u člověka navzdory tomu, že studie na zvířatech tyto abnormality nikdy nezjistily.
41. Lék na diabetes troglitazone, známý jako Rezulin, byl testován na zvířatech bez vážných problémů, ale způsobil poškození jater u člověka. Splolečnost vyrábějící tento lék připustila, že jeden člověk zemřel a jeden byl nucen prodělat transplantaci jater.
42. Rostlina digitalis byla používána staletí k léčbě srdeční arytmie. Avšak klinické studie s lékem získaným z digitalis byly zpožděny, protože způsoboval vysoký krevní tlak u zvířat. Digoxin, analog digitalis, zachránil nesčetné životy. Mohlo být však zachráněno ještě více lidských životů nebýt opožděných klinických studií.
43. FK 506, nebo také Tacrolimus, je látka zabraňující odvržení orgánu dárce imunitním systémem příjemce; byla prakticky zamítnuta pro klinické studie, protože byla toxická pro zvířata. Pro člověka je bezpečná.
44. Pokusy na zvířatech ukázaly, že kortikosteroidy jsou nápomocné při infekcích krve. Bohužel však člověk reagoval jinak. Tato látka zvyšovala úmrtí následkem případů infekcí krve.
45. Navzdory neúčinnosti penicilinu u králíků použil Alexander Fleming penicilin u těžce nemocného pacienta, který již neměl co ztratit. Naštěstí Fleming netestoval penicilin na miniprasatech nebo křečcích; pro tato zvířata je smrtelný. Howard Florey, nositel Nobelovy ceny a výherce práva na výrobu penicilinu, řekl: "Štěstí, že jsme neměli testy na zvířatech v roce 1940 povinné pro získání licence, jinak by penicilin nikdy nezískal povolení k prodeji a je možné, že by nikdy nebyla objevena další antibiotika".
46. Fluorid byl zpočátku odmítán jako prevence zubního kazu u člověka, protože způsoboval rakovinu u krys.
47. Notoricky nebezpečné léky thalidomide and DES byly testovány na zvířatech a povoleny k prodeji. Desetitisíce lidí utrpělo poškození zdraví nebo zemřelo.
48. Pokusy na zvířatech nezjistily vysokou replikaci viru HIV . Na základě tohoto chybného výzkumu se nedostalo pacientům okamžité pomoci a byl jim zkrácen život.
49. Jak říká Dr. Albert Sabin, objevitel očkovací látky proti dětské obrně, výzkum na zvířatech zpozdil její vývoj a uvedení na trh. První očkovací látky proti dětské obrně skvěle fungovaly u zvířat, ale zabily nebo zmrzačily lidské pacienty.
50. Sami výzkumníci, kteří pracovali se zvířaty, podlehli nemocím nebo zemřeli následkem vystavení se bakteriím a virům jinak neškodných pro zvířata (například Hepatitida B), ale nebezpečných pro člověka.
Mnoho času, peněz a zdrojů bylo věnováno pro tyto experimenty, které selhaly a nedaly se přenést na člověka.
Klinické studie, výzkumy in vitro, autopsie, počítačové modely, epidemiologie a výzkum genetických vlastností člověka nepředstavují žádné riziko a poskytují věrohodné výsledky.
Pokusy na zvířatech také vyčerpaly prostředky, které měly být věnovány na provádění osvěty a prevence nemocí u člověka k ušetření nákladů na léčbu.
POKUSY NA ZVÍŘATECH NEMAJÍ SMYSL.
NIKOLIV VETERINÁRNÍ MEDICÍNA PRO ČLOVĚKA, ALE VĚDECKÝ VÝZKUM ZALOŽENÝ NA POCHOPENÍ VZNIKU A PŘÍČIN LIDSKÝCH NEMOCÍ U ČLOVĚKA PŘINESE UZDRAVENÍ A NEŠKODNÉ TERAPIE PRO VŠECHNY PACIENTY.

Nejmenší kůň....

15. dubna 2007 v 12:20 | Peťulla |  Info, fakta
Klisnička Thumbelina, což se dá přeložit jako Paleček, nikdy nebude skákat přes překážky jako šampión.
Je tak malá, že by stěží přeskočila kbelík. Jí ani jejím majitelům to ale nevadí, protože Thumbelina se právě zapsala do Guinnessovy knihy rekordů jako nejmenší kůň na světě.
"Když se narodila, mysleli jsme si, že nepřežije. Byla tak maličká!" říká Michael Goessling, syn majitelů Thumbeliny. "Když byla ještě hříbě, našla si cestu ke psím boudám a rozhodla se, že bude spát radši tam, než mezi koňmi. Asi se jich bála, protože byli o tolik větší. Většinu času tráví tím, že si hraje s našimi kokršpaněly. Občas na ni ale musíme dát pozor, když se pase. Nesmí se totiž moc přežírat."
Thumbelina sahá ostatním koním na farmě jen ke kolenům. Její denní strava se skládá z hrsti obroku a náruče sena podávané dvakrát denně. Ostatní chovanci majitelů stájí, kteří se na miniaturní koníky specializují, obvykle váží kolem 115 kg a v kohoutku měří tak 90 cm.
U Thumbeliny ale bylo už od narození jasné, že ani tak velká nikdy nebude. Vážila totiž jen 4 kg a po pěti letech sice vyrostla, ale pořád váží jen 27 kg. Miniaturní vzrůst ji však v rozletu nezastavil - svou vůli prý vnucuje většině obyvatel farmy, včetně koní několikanásobně větších, než je ona sama.
"Nikdy bychom ji neprodali, ačkoliv už jsme měli dost nabídek," tvrdí Goesslingovi. A není divu, když mají doma světovou šampiónku, přestože trochu rozmazlenou.
Autor: PlusPress (30. 11. 2006) Thumbelina je v porovnání s normálním koněm opravdu maličká
Thumbelina je v porovnání s normálním koněm opravdu maličká


Kočka přežila měsíc uvězněná v balíku (článek)

14. dubna 2007 v 22:25 | Peťulla |  ___převozy - články

Kočka přežila měsíc uvězněná v balíku

Kočka, která nedopatřením strávila celý měsíc zavřená v zásilce s ptačími klíckami, přežila cestu po moři z Číny do Spojených Států. Nálezci vyhublé zvíře po příjezdu příznačně pojmenovali po zemi jeho původu.
19.4. 2004 14:18
FLORIDA - "Otevřel jsem (balík) a vyskočila z něho kočka," vypověděl Norman Goldberg, který vysílenou šelmičku našel jako první. Kočka Čína byla po vylodění zcela vyčerpaná a vážila pouhých 1,35 kilogramu. Ihned se jí ujali veterináři. Podaří-li se její zdravotní stav upravit, mohla by být adoptována.
Dlouhá cesta čtyřnohé Číny s největší pravděpodobností začala v čínské továrně, kde zaměstnanci plnili železné kontejnery klíckami pro papoušky. Do jednoho se začátkem března omylem připletla i kočka.

Ztratila se i druhá kočka

Poté projela Pacifikem až do Los Angeles, kde byla s celou zásilkou naložena do vlaku směrem na Floridu.
Goldbergův bratranec napsal čínské společnosti Dayang, která dovoz zajišťovala, email, v němž popsal šťastný nález zvířete. "Velice jste nás překvapili," zněla odpověď z firmy, "jsme velice šťastni, že naše kočka stále žije. Jen nám pošlete více informaci o její barvě. Před měsícem se nám totiž ztratily dvě kočičky."

Pro pobavení

14. dubna 2007 v 18:56 | Peťulla |  ___pro pobavení - fotky


21.3.2007 – Léky zabíjí lidi!

14. dubna 2007 v 18:49 | Peťulla |  ___testování - články
Kliknutím fotografii zvětšíte.Zvětšit obrázekMinistr zdravotnictví Tomáš Julínek představil výsledky kontroly v havlíčkobrodské nemocnici.
foto: PRÁVO/Lukáš Táborský
Lék heparin připravil v havlíčkobrodské nemocnici o život deset lidí. Zjistila to komise, kterou k vraždám pacientů v tamním zařízení zřídil ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS). Nemocnice postupovala nesprávným způsobem u celkem 11 lidí. Komise proto podala stejný počet trestních oznámení na neznámého pachatele.
20.3. 2007 11:28 - 13:53 Aktualizováno
PRAHA - Policie dosud obvinila bývalého zaměstnance nemocnice Petra Zelenku z vražd osmi pacientů. Píchal jim lék heparin, který zabraňuje srážlivosti krve, ačkoliv jej neměli předepsaný. Pacienti zemřeli na vnitřní krvácení.
"V historii nebylo posuzováno tolik případů naráz a v takových souvislostech," uvedl Julínek.
Komise prověřila celkem 382 případů za léta 1999 až 2006, tedy v období, kdy v havlíčkobrodské nemocnici působil Zelenka. Nešetřila přitom jen případy Zelenkových pacientů, ale všech, se kterými mohl Zelenka přijít do konktaktu.
Z 22 případů, které komise vybrala, byl ve třech z nich shledán správný postup zdravotnického zařízení.
Ve zbylých 19 nepostupovala nemocnice správně. V osmi z nich nebyla shledána souvislost mezi nesprávným postupem a újmou na zdraví či smrtí pacienta.
"V jedenácti případech se zdravotnické zařízení spolupodílelo, protože nezareagovalo správným způsobem," uvedl Julínek. Ve všech případech byl podán lék heparin, jen v jednom má komise podezření na podání inzulinu.
Komise vyslovila podezření na neoprávněné podání léků celkem ve 20 případech, těmi se nyní bude zabývat policie.
Ministr upozornil, že nesprávný postup vyplynul právě z nestandardního podání léku. Za nesprávný postup označil například nevyčerpání všech diagnostických možností a nedostatečnou mezioborou spolupráci. "Úroveň zdravotnické dokumentace je velmi nízká," upozornil Julínek na další nedostatek.
Situace v Havlíčkově Brodě není podle ministra ojedinělá. "Pokud chcete závěr, zda se dalo zabránit od samého začátku takovému postupu, tak se dá konstatovat, že nedalo. Tady je otázkou, kdy mohla nemocnice na tuto zvláštní situaci zareagovat," dodal.

Komise vinu Zelenky nešetřila

Julínek poznamenal, že kdyby se něco podobného jako v Havlíčkově Brodě stalo v nemocnici řízené ministerstvem, "přijde tam o hlavu management". Připomněl také, že komise nezjišťovala vinu či nevinu Zelenky, to je úkol policie. Posuzovala, zda zdravotnické zařízení postupovalo správně.
Náměstek hejtmana Pavel Hájek řekl, že vedení nemocnice i zřizovatel, kterým je kraj Vysočina, se k výsledkům šetření znalecké komise podrobněji vyjádří až po prostudování písemné zprávy, kterou dosud nemají k dispozici.
Dodal ale, že na základě šetření vlastní krajské komise už byla přijata opatření, která zvýší bezpečnost pacientů a kvalitu péče ve všech pěti nemocnicích kraje.
_______________________________________________________________
Říkáte si, proč to tu je, když se to netýká zvířat? Jednoduše... Na zvířata tonepůsobí,ale lidi to zabíjí... Je teda zapotřebí to testovat, když to je k ničemu?? Hm??

Drůbež a co z ní zbylo...

12. dubna 2007 v 10:42 | Peťulla, lidskebestie.blog.cz |  ___převozy - fotky