____________________PROČ KOUKAT NA REALITY SHOW, KDYŽ TOHLE JE REALITA?!_____________________

Květen 2007

Články

26. května 2007 v 14:35 | Peťulla |  Články
Jak to vypadá na silnicích a se zvířaty?
Články o testování na zvířatech a možná i nějaká fotka k tomu...
Články o týrání zvířat... K tomu možná i nějaká ta fotka
Články o vybíjení a mordech....
O tom, že lidé si užívají už i na nich, na zvířatech.

Jak pomoc?? Svobodazviratcz

21. května 2007 v 16:49 | Peťulla |  ___ostatní - jak pomoct?

Jak pomoci?

Ochrana práv zvířat není otázkou práce několika organizací na ochranu práv zvířat, ale především činnosti jednotlivých lidí, kteří se aktivně a upřímně zapojují do aktivit za práva zvířat. Společně máme mnohem větší šance dosáhnout změny, pomozte nám proto v našich aktivitách, pomozme spolu zvířatům!
Zde vám uvádíme několik možností, jak pomoci, pro více informací kontaktujte naše plzeňské infocentrum.
· Staňte se vegetariánem/vegetariánkou nebo veganem/vegankou - pokud se na vašem stole zřeknete produktů ze zvířat, přestanete alespoň částečně podporovat jejich zabíjení! Informace o vegetariánství a veganství najdete na našich internetových stránkách, na stránkách www.vegetarian.cz aj.
· Zajímejte se sami o problematiku práv zvířat a ochrany přírody - mnoho informací najdete v našich materiálech, také existuje mnoho dobře zpracovaných internetových stránek, stejně tak si můžete objednat letáky a publikace od jiných organizací. Vzdělávání v oblasti práv zvířat je velmi důležité - pomůže vám (nejen) pro lepší argumentaci a obhajobu vašich názorů.
· Pomozte nám s distribucí našich materiálů o právech zvířat - Svoboda zvířat každým rokem vydává desetitisíce letáků, brožur apod., které šíříme po celé ČR a informujeme tak veřejnost - přidejte se k nám. Letáky o vegetariánství/veganství, cirkusové problematice, pokusech na zvířatech a jejich alternativách, kožešinové problematice, transportu koní, ale i jiné publikace (např. tento Zpravodaj, různé knihy, videokazety…) si můžete objednat na adrese SZ Plzeň.
· Uspořádejte ve vaší škole, knihovně, klubu apod. výstavu o pokusech na zvířatech nebo cirkusech. Obě výstavy máme kvalitně zpracované a přináší velké množství informací (textu i fotografií) o daném tématu.
· Snažte se zůstat zdraví. Pokud jste zdraví, nepotřebujete žádné léky, především pak ty, které byly testované na zvířatech! Pokud jste nachlazeni a je to možné, použijte k léčení čaj, ovoce a zeleninu apod. Tedy takové věci, které jsou pro vaše tělo přirozenější a jejich nákupem nepodporujete pokusy na zvířatech.
· Nekupujte si kosmetiku, čistící výrobky apod., které jsou testované na zvířatech. Existuje mnoho kvalitních výrobků, jejichž nákupem nepodporujete týrání zvířat v laboratořích.
· Podpořte naši práci finančně - naše činnost je z velké míry závislá na vaší finanční podpoře, proto budeme rádi za každý jednorázový příspěvek nebo trvalý příkaz. Číslo účtu: 152049858/0300
· Staňte se členkou/členem Svobody zvířat - podpoříte naši práci a budete poštou zdarma dostávat naše nové materiály.
· Podporujte svou účastí akce za práva zvířat, informace o připravovaných demonstracích, benefičních koncertech, pochodech aj. najdete s dostatečným předstihem vždy na našich stránkách www.svobodazvirat.cz

Fotky - různý zvířata

20. května 2007 v 16:48 | Peťulla |  ___odkazy - propaganda...
Tady je odkaz na fotky, kde najdete všemožný zvířata, na kterých se testuje.. Není to zrovna pěknej pohled, takže bacha na to

Zvířata! Proč zabíjet a týrat??

20. května 2007 v 16:46 | Peťulla |  ___testování - fotky

A TYTO ZNAČKY TO ZPŮSOBUJÍ:
A tady je pár foteček ŠŤASTNÝCH A VOLNÝCH ZVÍŘAT.Proč by to takto nemohlo být?

Tady je ukázka kruté reality:


Na těchto králíčkách byly testovány různé výrobky (kosmetické a spousty jiných). Dnes už nežijí. Těchto několik králíčků je jen malinká část z miliónů a miliónů zvířat, která trpí, trpěla a budou trpět kvůli testování výrobků na zvířatech.


<>A zde jsou jen králíčci...Chcete vidět víc?? Psi, kočky, potkany, koně, opice a jiná zvířata??
Tohle je krutá realita!!!!!!<>Dveřmi, které byly naproti těm, u kterých jsem stál, přiváděli právě červeného vypaseného vola. Táhli ho dva lidé. Ještě ho ani nedostali dovnitř, a tu jsem spatřil, jak mu jeden řezník napřáhl nad šíjí nůž a jak ho zarazil. Vůl, jako by mu podrazili najednou všecky čtyři nohy, svalil se na břicho, převalil se rychle na bok a tloukl nohama a celým zadkem. Hned tu byl řezník, který se vrhl býkovi na předek ze strany, kam býk nohama netloukl, uchopil ho za nohy, přitlačil mu hlavu k zemi a druhý řezník mu podřízl nožem hrdlo, z pod hlavy se řinula černočervená krev a umazaný chlapec podchytil její proud do plechové nádoby. Po celou dobu co to dělali, vůl škubal bez ustání hlavou, jako by se pokoušel povstat a všema čtyřma nohama kopal do vzduchu. Nádoba se brzy naplnila, ale vůl byl stále živ a nazdvihuje břicho, bil těžce zadníma i předníma nohama, takže se mu řezníci vyhýbali. Když prvá nádoba byla plna, chlapec ji odnesl do továrny na bílkoviny, druhý chlapec nastavil druhou a také ta se plnila. Ale vůl stále škubal břichem a tloukl zadníma nohama. Když přestala téci krev, řezník zvedl volovi hlavu a začal stahovati s něho kůži. Vůl sebou házel dále. Hlava byla obnažena, byla červená, bíle protkaná a zůstávala ležeti tak, jak ji položily řezníci. Po obou stranách visela z ní kůže. Nato druhý řezník vzal býka za nohu, vyvrátil ji a odřízl. Na břichu a ostatních nohách bylo ještě pozorovat škubání. Odřezali i ostatní nohy a naházeli je na místo, kam odhazovali nohy skotu patřícího témuž pánu. Pak vytáhli mrtvé tělo na jeřáb a pověsili je, tu se již nehýbal... Tento příběh je krutý,a¨le bojužel i pravdiví...
Bezcitnost? Ano to je fakt!


TYGR je překrásné zvíře! Pro mě je to určitě symbol síly a odvahy!A nejradši bych zabíjela lidi kteří jen tak přijedou do Afriky koupí si třeba jednohotygra a pak si ho jdou zastřelit...Tak to chodí koupí si ho prostě a pak si ho můžou zastřelit...a je to legální (!) ale pro ty zvířata nespravedlivé!A tak to nechodí jen s tygry!...i se slony, zebrami, pakoni vlastně se vším...co cheš můžeš musíš si koupit a pak si to zastřelit!...
A nejenom v Africe...i v Asii...Toto byla taková malá uvaha!Já kdybych mohla, všechny lidi kteří zbírají zvířata jako trofeje bych pozabíjela!ANO POZABÍJELA!POMALOU SMRTÍ!Nesnáším takové lidi kterým nezáleží na tom jestli jejich děti uvídí tygra žirafu slona či jakékoliv jiné zvíře jedine v knížce...Nesnáším bezcitné lidi!


Překrásná zvířata!A NESNÁŠÍM CELEBRITY KTERÉ NOSÍ PRAVÉ KOŽICHY!to je příšerné! Nosí na sobě zvíře , zvíře které kdysi žilo...
jedlo, spalo, chodilo, lovilo...a oni jsou tak bezcitní!


Tygři jsou úžasná zvířata!!! Ostatní jsou taky skvělá!! Ale jestli je nějaký (sprominutím) blbci budou jen tak zabíjet nebo na nich testovat ta už se jich další generace nemusí dožít!!

P.S. Prosím,skopírujte si to na blog!!! Ať se to šíří!
P.s: Zkopírováno a místy pozměněno ze TOHOTO blogu.

Kde a jak se používají pokusná zvířata

20. května 2007 v 16:43 | Peťulla |  Info, fakta
Desítky miliónů zvířat jsou ročně týrána - (poškozována na mozku, pálena, ozařována, oslepována, střílena, trávena, opařována, trhána, omračována apod.), aby nakonec jejich životy skončili v laboratorních popelnicích jako odpad po zbytečných a nehodnotných pokusech. U mnohých zvířat se před samotným experimentem vyřezávají hlasivky... Pokusná zvířata jsou nejčastěji používána v těchto odvětvích:
V kosmetickém průmyslu jsou zvířata zneužívána pro "bezpečné" testování šámpónů, mýdel, voňavek, barev a podobných výrobků. Testované látky se zvířatům nanášejí do očí, na oholenou část těla, do tělních otvorů, musí vdechovat jejich výpary atd.
Farmaceutický průmysl používá zvířata pro zjišťování reakcí na různé druhy látek při výrobě farmaceutických výrobků - léků, očkovacích sér apod.
Výuka na školách. Výuku biologie, přírodopisu na základních a středních školách velice často "zpestřují" pokusy s žížalami, myškami, žábami a ptáky. Děti donesou do hodiny žížaly a připraví je žiletkou či nožem o několik částí těla na důkaz rychlé regenerace žížalího organismu. (Takováto výuka má jediný efekt: ničí vztah k přírodě a úctu ke všemu živému).
Vojenský průmysl se na zvířatech učí jak z efektivnit zabíjení. Zvířata se tak nevinně dostávají do role nepřítele, který dostane v experimentu pěknou lekci. Za účelem potvrzení značné prudkosti střel a kulek ze střelné zbraně se v Německu střílí do psů (boxer) a zakrslých sviní. Poté jsou zvířata operována, aby bylo zjištěno, jakým způsobem vnikají kulky do těla. Morčata jsou umístěna v blízkosti děl, čímž jsou vystavena hluku zbraně velkého kalibru. Zvířata mají zničené ušní bubínky a tkáně v plicích. (Spiegel 13/84). Zkouška granátů na morčatech není žádnou vyjímečnou zkouškou. V Anglii v jedné ukázce vojáci stříleli do lebek 29 opic Resus ze vzdálenosti 10 m. Experiment měl být poskytnutím pomoci konstruktérům nových ocelových helem. Je stříleno do ovcí, králíků a psů omámených fosforoorganickými látkami, které vyvolávají ochrnutí nervového systému. (Neu Westfalishe Zeitung 28.2.1984). Americká armáda využívá zvířata k testování nukleárních a chemických zbraní. Zvířata jsou nadávkována neutrony a poté podstupují elektrický šok. Tajné vojenské výzkumy nespadají pod civilní kontrolu (přestože jsou placeny z našich daní) a proto veřejnost o těchto děsivých skutečnostech ví velice málo !
Automobilový průmysl používá zvířata pro bezpečnostní zkoušky nových aut. Jsou zkoušeny bezpečnostní pásy, pevnost materiálu a především reakce živého organismu na prudké nárazy při simulované havárii.
Chemický průmysl při svých pokusech zkouší na zvířatech "nové" čistící prostředky - prací prášky, čistidla. Podobně jako u kosmetiky jsou zvířatům testované látky nanášeny do očí, na pokožku, orálně cpány do organismu apod.
Potravinářský průmysl na pokusných zvířatech zkouší různé konzervační přísady, barviva.
Zdravotní výzkumy. Milióny zvířat jsou uměle infikovány lidskými civilizačními nemocemi, které se třeba ani v říši zvířat nevyskytují (třeba syfilis). Zvířata jsou též nucena ke kouření tabákových výrobků, inhalaci alkoholových výparů a omamných látek (drog) proto, aby dokázala to, co už dávno víme.

jak to chodí v cirkusech :-/

20. května 2007 v 16:42 | Peťulla |  Videa
Mno.... Tak sekoukněte, jak to chodí v cirkusech.. A my jim za to ještě platíme!! :-/

Transporty zvířat - žádná práva pro zvířata

14. května 2007 v 15:02 | Peťulla |  ___převozy - články
Transporty zvířat - žádná práva pro zvířata
Okolo 250 milionů zvířat "překročí" každým rokem evropské hranice. Na nákladních vozidlech, železnicí, či na lodích. Transporty přes 2000 kilometrů nejsou nic neobyčejného. Je jedno, zda-li to jsou koně, kteří jsou transportování z Ruska do Itálie, či hovězí dobytek z Polska na Kanárské ostrovy - žádná cesta není daleká. Zvířata často zůstávají celé dny bez krmení a vody - mnoho jich také díky tomuto zemře již po cestě. Obchodníci s masem takto "zpeněžují" zvířata: jateční koně se nakoupí levě v Polsku a prodají se draze v Itálii.
Protože cílem u většiny zvířecích transportů jsou jatky, již celá léta ochránci zvířat navrhují, aby zvířata byla zabita ještě před transportem a dovezeno již zpracované maso na místo určení. Bohužel bez úspěchu. V roce 1993 byly otevřeny hranice zemí evropského společenství, tudíž mohly odpadnout jakékoliv kontroly, týkající se zejména cíle transportu. A účinné zákony, vztahující se na ochranu zvířat při transportech, dosud nejsou dotaženy do konce, či chybí úplně.
Silniční transporty: žíznivá zvířata v přeplněných nákladních vozech
"Na španělských hranicích jsem měl mnoho problémů s přepravou selat. Celníci mě nechali stát čtyři hodiny, při 40 stupňovém vedru. Mnohokrát jsem prosil o vodu pro zvířata, ale nic jsem nedostal. Nakonec jich 378 zemřelo", říká řidič.
70 koní z Polska - cíl: Tunis. Některé zvířata již nemohla stát ve Frankfurtu nad Odrou na nohách, což je pár hodin cesty. Cestu jich nepřežilo několik.
Toto není u mezinárodních zvířecích transportů nic neobvyklého. Další příklad: na slovinsko-italském hraničním přechodu Szecana-Fernetti, kde je směřována část transportů z Itálie do Evropy, je jen každý měsíc registrováno 300 mrtvých zvířat.
Hovězí dobytek, ovce, selata - ti všichni mají před sebou tisíce kilometrů dlouhé transporty. Telata křičí žízní - nadarmo. Kráva leží polomrtvá na podlaze nákladního auta. Pouze elektrošoky ji postaví zpátky na nohy. A v jakém stavu teprve dojedou na místo určení - Španělsko, Tunis, Kanárské ostrovy? Těžko říct. Kontrola zvířat na hranicích veterinářem trvá zhruba 2 minuty, který nechá celý transport pokračovat v cestě, přesto, že zvířata nedostala často již desítky hodin vodu. Proto ochránci zvířat pořádají "zátahy" na tyto kamiony spolu s policí, kdy se provádějí kontroly razítek, které potvrzují zda-li zvířata dostala napít. Ovšem v současnosti není problém dostat razítko i bez napojení zvířat.
Zvířata pociťují obrovské utrpení. Jsou celé dny namačkána v těsných prostorách, často i několikapatrových nákladních vozů. Lhostejní lidé jim nedají napít, celé dny nedostanou žádné krmivo. A toto není konec jejich utrpení. Často je čeká ještě další - přeprava na několikapatrových lodích.
Fotografie (Manfred Karremmann):
(Klikněte na fotografii pro zobrazení v celé velikosti)

Po mnoha hodinách transportu
je prase na pokraji smrti

Selaty
přeplněná loď

Přeplněný transportér
s ovcemi

Po mnoha dnech transportu
je dobytek na pokraji smrti

Vyčerpaný dobytek po
mnoha desítkách hodin cesty

Vyčerpaný kůň, který musí být vytažen z transportéru na jatka za provaz

Hovězí dobytek

"Odpad"

Poprvé a naposledy
vidí prasata ve svém životě slunce
Překládání na loď: rány holemi a elektrošoky
Zrána se nejdříve nakládají ovce. Pomocí ran holí ženou pracovníci zvířata na nákladní rampu na nákladní loď. Je to stará nákladní loď. Další již vypluly na cestu se zvířaty do Libanonu. Na malé nákladní rampě jsou potom přesouvány ovce na loď - lépe mlácením přesouvány. Pracovníci obstoupí rampu z obou stran a jen cesta směrem na loď zůstane volná. Zvířata jsou popoháněna kopanci, často i do hlavy, či elektrickými obušky.
Sotva dvě hodiny trvá přesun několika set ovcí na loď. Po krátké pauze následuje nakládání hovězího dobytka. Pomocí elektrošoků a tyčí popohánějí pracovníci dobytek směrem do lodi. Hovězí dobytek je často znavený po předchozím silničním transportu, takže často padá únavou. Jediné, co jej dokáže znovu vstát jsou elektrošoky.
Některá zvířata mají strach nastoupit na loď a proto se vzpírají. Proto jako šílení mlátí pracovníci tyto zvířata, aby se uklidnila. Po nalodění je čeká další utrpení v podpalubí, protože žádné ze zvířat nikdy v životě neplulo na lodi, z čehož je jim navozován silný stres. Pokud zvíře již nemá ani tu sílu vstát, je přivázáno za nohu a pomocí jeřábu je přeloženo na loď. Při této metodě dochází často ke zlomeninám.
Fotografie (Manfred Karremmann):
(Klikněte na fotografii pro zobrazení v celé velikosti)

Překládání ovcí
na loď

Vyčerpaná kráva popoháněná
nadávkami a kopanci přepravce

Tento způsob nakládání láme končetiny
Transporty kuřat
Z 250 milionů zvířat, které opustí ročně evropské hranice je to 230 milionů kusů slepic, či kuřat. Tyto transporty jsou zdrojem největšího utrpení. Miliony zvířat umírají již v prvních hodinách transportu. Transporty kuřat jsou dotovány EU. Čili: pokud jsou vyvezena kuřata ze země EU, potom obdrží vývozce dotaci z Bruselu. Ovšem zvířata za toto zaplatí mnohem více: více jak 24 hodin musí kuřata strávit v přepravních bednách na nákladním voze. V létě umírá mnoho kuřat z přehřátí, v zimě z podchlazení. Ale jejich trápení začíná již před transportem. Po 15 měsících strávených v přítmí haly jsou slepice přesunuty, resp. napěchovány po čtyřech do plastových přepravek. Častou mají zlomené nohy, či křídla. Velikost této přepravky je prakticky stejná jako klasická bedna na rohlíky, či chleba jen se liší ve výšce. Když se plastikové přepravky vynesou z haly, slepice poprvé v životě vidí slunce. Často jsou oslněny takovým množstvím světla po 15 měsících života v pološeru.
Veterinář si prohlíží apatická, vypelichaná kuřata se zkrácenými zobáčky a může pouze konstatovat, že je nich dobře vidět "jejich" snesených 250 vajec na kuře za 15 měsíců.
Navíc se ještě sestavují nové krmné směsi, které mají dále zvyšovat produkci vajec. Z 250 na 259. Na kuřatech je "vidět", že jim takový pobyt a strava svědčí a přináší mnoho radosti…
Potom jsou plastikové přepravky naloženy na nákladní auto. Ne všechny kuřata dorazí živá na své místo určení. Nákladní vozy nejsou přizpůsobeny, aby zde byla možnost nějaké cirkulace vzduchu. Proto mnoho kuřat uprostřed tohoto moře plastikových přepravek jednoduše pojde na nedostatek vzduchu. Transport začíná zrána, teď je večer a řidič zastavuje. Jde si dát sprchu a odpočinout si. Kuřata zůstávají přes noc v nákladním voze. Další den jsou zvířata vytažena z přepravních boxů a na jatkách navěšena na háčky a "popravní" pás.
Fotografie (Manfred Karremmann):
(Klikněte na fotografii pro zobrazení v celé velikosti)

Nakládání slepic do přepravek
velikosti bedny od ovoce

Zatímco je řidič na večeři, slepice
trpí a pomalu umírají v letním horku

Panika a strach slepice které se poda řilo dosat ven

Čekání slepic po transportu na
smrt

Konečná stanice
zvířat po dlouhém
transportu - jatka

Pohled na vyčerpané
a nervózní slepice v "přepravkách"
Musí toto být?
Proč civilizované národy dopouští, aby se každý den konala tyto dramata? Proč se živá zvířata přepravují na takové velké vzdálenosti? Proč nejsou zvířata zabita v místě, odkud mají být transportována a není přepraveno jejich maso? Pokud se zeptáte politiků, či speditérů, nedokáží vám odpovědět. Lidé odmítají často kupovat maso, které pochází ze zahraničí, protože nebylo zpracováno dle norem platných v té či oné zemi. Proto vznikl tento obchod, kdy jsou zvířata z jiné země dopravena na místo určení jako živá a tam potom zpracována dle norem daného státu.
Navíc se takto dají vydělávat slušné peníze, protože zvířecí transporty jsou často dotovány. Dovozem dobytka z jiné země se také dá ušetřit. Zatímco v jedné zemi je nákupní cena hovězího dobytka vyšší, v další je potom mnohem nižší, tudíž vyplatí se jej dovést. Nelze opomenout masivní subvencování těchto transportů Evropskou unií, která vyplací za jednu živou krávu dopravenou na místo určení až 1000 DM. Rovněž tak vyplácí 100 DM za každé tele dopravené na jatka - zde se jedná o tzv. Herodotovy zvířecí transporty, které přepravují často několik dnů či týdnů stará telata jako odpad mléčného průmyslu na jatka kde jsou brutálně zabíjena. Zákon na ochranu zvířat EU povoluje přepravu až týden i déle. Stejně jako povoluje, tak i ignoruje zákony zemí přes které tyto transporty projíždí. Např. v Rakousku je povolena maximální doba přepravy zvířat 6 hodin a přesto Rakousko vesele dále tyto transportéry projíždějí. Byrokraté z Bruselu navíc jen velmi neradi jednají o těchto transportech a týrání zvířat. Poslední demonstrace ochranářských spolků konaná v červenci na Rakousko-německých hranicích byla za velice silné policejní asistence (přes 50 plně vyzbrojených policistů + další v záloze), kteří měli zabránit ochranářům blokádě transportérů a publikování otřesných záběrů. Bylo evidentní, že EU nemá zájem odkrývat tento krvavý obchod.
Co můžeme udělat?
Téma zvířecích transportů je velice úzce spojeno s týráním a utrpením zvířat. Možná vás napadne, jak se dá takovým zvířatům pomoci. Lidé, jako spotřebitelé mají pouze jedinou možnost: svým vyjádřením svého postoje a omezením, či vyloučením spotřeby masa a vajec.
Hromadné zvířecí chovy a jatka: Každý musí vědět kolik masa bude chtít dále požívat po zveřejnění těchto informací.
Farmaceutický a kosmetický průmysl: Každý člověk musí vědět, zda-li dá přednost produktům netestovaným na zvířatech, či bude dále kupovat produkty testované. Rovněž svým vyjádřením k postoji ke svému zdraví a péčí o něj bezmasou stravu, psychohygienou a sportem nebude muset vyžadovat chemické léky, které mimo testování na zvířatech přinášejí i vedlejší účinky a v případě nemoci se zaměří na alternativní léčebné metody, jako je homeopatie, či léky založené na přírodní bázi (byliny, extrakty z bylin apod.). Tyto nejenom že se netestují na zvířatech, ale jsou šetrné k životnímu prostředí, jsou vysoce účinné a zároveň levné. Tímto se také odlehčí zdravotnictví, které se díky lidem, jež otravují své tělo masem, alkoholem, nikotinem a drogami, utápí v dluzích a není schopno poskytnout dostatečnou zdravotní péči všem potřebným.
Drobná zvířata: Zkuste se zamyslet nad tím, jaké utrpení musí zvířata vystát při transportu z tropů. A jak je pro ně nepřirozené přebývat po zbytek života v klecích, či vytrženě ze svého přirozeného životního prostředí. Rozmyslete si, zda-li si koupíte papouška, který bude muset být uvězněn v kleci a bude nešťastný, či si pořídíte např. pejska, který nejenom že je přizpůsobený našemu podnebí, ale hlavně může být venku na čerstvém vzduchu.

Kravitz: Masakr delfínů v Japonsku

14. května 2007 v 15:01 | Peťulla |  ___vybíjení zvířat - články

Kravitz: Masakr delfínů v Japonsku

"Šokující a surrealistické," říká kanadská fotografka Brooke McDonaldová, když popisuje vybíjení delfínů v Japonsku, kde delfíní maso slouží jako potrava.

Masakr delfínů v Japonsku 6.10.2003. Před třemi týdny se paní McDonaldová zúčastnila jako dobrovolnice plavby se společností Sea Shepherd Conservation Society. U ostrova Taiji se jí podařilo natočit a nafotografovat obrázky krvavé zátoky a ubodaných delfínů. Společnost Sea Shepherd tyto záběry zveřejnila ve snaze zahanbit japonskou vládu a zastavit tato jatka. Místní říkají, že takový lov je součástí jejich kultury na ostrově Taiji nejméně 400 let. Za použití sítí a sonarů ke zmatení těchto zvířat zaženou rybáři delfíny do zátoky, ze které vede jen jedna cesta. Pak jim tuto cestu zahradí sítěmi a delfíny v zátoce ubodají. Mrtvá zvířata naloží na lodi.

Devětadvacetiletá McDonaldová spolu s kameramanem strávili 5 dnů ukryti v lese nad jednou ze zátok ostrova Taiji. Zde čekali na svou příležitost. Dočkali se 6. října, kdy bylo v zátoce ubito na šedesát delfínů. V telefonním interview z Británie popisuje rodačka z Vancouveru svůj zážitek: "Nikdy v životě jsem nic tak šokujícího neviděla." Dvacet minut fotografovali a natáčeli, než je rybáři uviděli. Následovala rvačka. Páru se podařilo zavolat na pomoc policii, oba skončili v policejních celách. V obavě, že jim bude filmový materiál zabaven, ukryla paní McDonaldová osm roliček filmů ve svém spodním prádle. Kameramanovi se podařilo ukrýt kazetu s nahrávkou ve skalách na ostrově.

Voda v jindy poklidné zátoce na Taiji se zbarvila delfíní krví. Na policejní stanici byli oba fotografování, byly jim sejmuty otisky prstů a po devíti hodinách byli propuštěni bez obvinění. McDonaldová si nechala filmy vyvolat v laboratoři hned vedle policejní stanice. Když uviděla vyvolané záběry, pomyslela si, že snímky jsou surrealistické. "Opravdu reprezentují to, co jsme ten den na vlastní oči viděli. Zažívám ten stejný šok znovu, když se na ty obrázky dívám," říká. "A ta barva (vody) je stoprocentně zachycena. Bylo to přesně tak hrůzostrašné, jak to vidíte. Byla to opravdu ta nejnepřirozenější barva vody, jakou si lze představit: karmínově rudá, sytá barva. A když si uvědomím, že pochází z živých bytostí, je to strašné."

Tokijská fotografka Chikako Yatabe potvrdila, že porovnala záběry McDonaldové s videem se záběry lovu na Taiji, a barva je realistická.

Lov delfínů je v Japonsku legální. Není zakázán ani Mezinárodní komisí na ochranu velryb. V obavě před negativní publicitou zakázaly místní úřady přístup na pobřežní skály nad zátokou. "Snaží se zabránit, aby byli nějací svědkové lovu," komentovala počínání místních úřadů paní McDonaldová. Žádost o interview a komentář místní úřady odmítly, ale zástupce rybářských odborů se pod slibem anonymity vyjádřil, že lov je prováděn tak humánně, jak to jen lze. "Japonská vláda je na tyto otázky velmi citlivá. Řekli rybářům, že si nepřejí žádné svědky, kteří by mohli zaznamenat, co se děje," komentoval případ zakladatel Sea Shepherd Petr Watson, rodák z New Brunswicku.